A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ямненський заклад загальної середньої освіти імені І. О. Мусієнка

Положення про табір з денним перебуванням

 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Директор ЯмненськоЇ ЗОШ І – ІІІ ст..

імені І. О. Мусієнка

Великописарівської селищної ради

 

_____________Іван КАЛЬЧЕНКО

 

 

 

Положення

про табір  з денним перебуванням

на базі Ямненської ЗОШ І-ІІІ ступенів

імені  І.О. Мусієнка

 

І.  Загальні положення

  1. Дитячий табір відпочинку з денним перебуванням дітей, який створюється на базі Ямненської ЗОШ І-ІІІ ступенів
  2. Місцезнаходження вул. Широка, 1,а с. Ямне, Сумської обл. 42807 5-63-48
  3. Засновниками дитячого табору відпочинку з денним перебуванням дітей є відділ освіти, молоді та спорту.
  4. Дитячий табір відпочинку є сезонним, розміщується в стаціонарному приміщенні на базі навчального закладу.
  5. Головною метою табору є забезпечення права громадян на здобуття позашкільної оздоровчо-виховної освіти, зокрема реалізація права кожної дитини на повноцінний відпочинок і оздоровлення, зміцнення здоров’я, задоволення інтересів і духовних запитів

відповідно до індивідуальних потреб дітей шкільного віку.

  1. Головними завданнями є:
  • оздоровлення дітей шкільного віку;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я;
  • розвиток природних нахилів і здібностей;
  • виховання почуття власної гідності, відповідальності за свої дії.
  1. Дитячий табір відпочинку з денним перебуванням дітей у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами й розпорядженнями центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Типовим положенням про дитячий оздоровчий заклад і цим Положенням.
  2. На базі пришкільного табору можуть організовуватися для дітей мовні загони з англійської мови.
  1. Організаційно-правові засади діяльності табору відпочинку з денним перебуванням дітей
  1. Табір із денним перебуванням діє на підставі даного Положення.
  2. 2.Засновник дитячого табору відпочинку з денним перебуванням дітей забезпечує:

безпечні умови для організації відпочинку та оздоровлення дітей; функціонування дитячого оздоровчого табору, його комплектування технологічним та іншим обладнанням, належну підготовку до проведення відпочинку та оздоровлення дітей.

Дитячий табір відпочинку з денним перебуванням дітей забезпечує безпечне повноцінне харчування дітям відповідно до встановлених фізіологічних та натуральних норм харчування.

Прийом дітей до табору відпочинку з денним перебуванням здійснюється на підставі заяв та довідок (для дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених сімей). Вартість путівки до табору з денним перебуванням визначається відділом освіти виходячи з конкретних витрат на харчування, господарські потреби, на культурно-виховні заходи.

З урахуванням віку та інтересів дітей у таборі створюються групи, наповнюваність яких визначається відповідно до державних санітарних правил. Дитячий табір відпочинку працює за календарним планом роботи, затвердженим керівником табору, погодженим із директором закладу освіти.

Виховний процес у таборі здійснюється в різних формах: у вигляді занять, вікторин, навчально-пізнавальних екскурсій тощо.

У таборі відпочинку можуть проводитися індивідуальні, групові, факультативні та інші заняття й заходи, передбачені виховним планом і спрямовані на задоволення всебічного розвитку творчих здібностей і обдарувань дітей.

  1. Учасники табору відпочинку з денним перебуванням дітей
  1. Статус учасників, їхні права та обов'язки визначаються законодавством України про освіту й цим Положенням.
  2. Діти мають право:
  • на безпечні та нешкідливі умови для відпочинку й оздоровлення, дозвілля, розвитку їхніх творчих здібностей, занять фізичною культурою і спортом;
  • користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною та лікувально-оздоровчою базою;
  • вільне вираження поглядів, переконань;
  • участь у різних видах навчальної діяльності, конференціях, конкурсах, виставках тощо;
  • захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їхні права, принижують честь і гідність.
  1. Діти, які перебувають у таборі відпочинку з денним перебуванням, зобов'язані:
  • систематично підвищувати загальний культурний рівень, оволодівати знаннями, уміннями, практичними навичками здорового способу життя;
  • дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;
  • брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;
  • дбайливо ставитися до державної, комунальної власності;
  • дотримуватися вимог Положення, правил внутрішнього розпорядку табору;
  • дотримуватися правил особистої гігієни.
  1. До складу педагогічного персоналу табору повинні входити особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, у певних випадках — професійну практичну підготовку, фізичний стан яких дозволяє виконувати покладені на них функції. Педагогічні працівники призначаються на роботу в таборі директором  закладу освіти, на базі якого він створений.
  2. Кожен працівник табору повинен мати санітарну книжку, бути ознайомленим з умовами праці, правилами внутрішнього розпорядку, правилами техніки безпеки.
  3. Умови і розмір оплати праці працівника табору з денним перебуванням визначається відповідно до чинного законодавства.
  4. Педагогічні працівники мають право:
  • на захист професійної честі, гідності;
  • участь в обговоренні та вирішенні питань організації виховного процесу;
  • вільний вибір форм, методів, засобів виховання, виявлення педагогічної ініціативи;
  • соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства.
  1. Педагогічні працівники зобов'язані:
  • виконувати вимоги Положення, правила внутрішнього розпорядку;
  • відповідати за збереження життя дітей, їхнє фізичне і психічне здоров'я відповідно до законодавства;
  • забезпечувати умови для відпочинку, оздоровлення, дозвілля, розвитку творчих здібностей, занять фізичною культурою і спортом, туризмом;
  • виховувати в дітей повагу до батьків;
  • готувати дітей до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами;
  • дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність дітей; захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства; виконувати рішення, накази, розпорядження адміністрації та органів державного управління освітою.
  1. Педагогічні працівники дитячого табору відпочинку з денним перебуванням дітей працюють згідно з графіком, затвердженим його керівником, з урахуванням вимог законодавства про працю.
  2. Для працівників табору з денним перебуванням встановлюється 5-денний робочий тиждень із 2 вихідними днями.

IV Управління табором відпочинку з денним перебуванням дітей

  1. Управління табором здійснюється його засновниками. Безпосереднє керівництво табором здійснює його керівник.
  2. Керівник табору з денним перебуванням дітей:
  • затверджує календарний план роботи табору;
  • затверджує режим дня; затверджує правила внутрішнього розпорядку для дітей та працівників; організовує інструктаж працівників табору з техніки безпеки, профілактики травматизму, попередження нещасних випадків із дітьми,  забезпечує вимоги до охорони дитинства, дотримання санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, а також надання невідкладної долікарської допомоги;
  • здійснює контроль за оздоровчо-виховним процесом, забезпечує належні умови для оздоровлення та відпочинку дітей;
  • звітує перед засновником та органами державного управління освітою; відповідає за свою роботу перед дітьми, батьками, педагогічними працівниками, засновником та органами державного управління освітою;
  • контролює дотримання фінансової дисципліни;
  • видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження, що стосуються діяльності табору, організовує та контролює їх виконання,
  1. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база табору

Фінансово-господарська діяльність табору з денним перебуванням дітей здійснюється відповідно до його Положення та законодавства України.

Бюджет табору складається з коштів управління освіти на оздоровлення дітей та спонсорських коштів.

Витрати на утримання табору здійснюються відповідно до єдиного кошторису. Вимоги до території, споруд і будівель оздоровчого табору, його обладнання визначаються чинними будівельними, санітарно-гігієнічними правилами і нормами. Органи місцевого самоврядування, згідно з чинним законодавством, із бюджету виділяють табору кошти на оплату комунально-побутових послуг, придбання продуктів харчування, здійснення санітарно-епідеміологічного нагляду та медичного огляду персоналу.

Ведення діловодства, звітності в дитячому таборі відпочинку здійснюється в порядку, визначеному законодавством України.

Засновник забезпечує наявність у дитячому таборі відпочинку наказу про відкриття табору, акта про готовність табору, санітарного паспорта, інструкцій із техніки безпеки, профілактики травматизму й попередження нещасних випадків із дітьми, пожежної безпеки.

Для відкриття дитячого табору відділом освіти створюється спеціальна комісія в складі представників держпродспоживслужби, органів пожежного і технічного нагляду, засновників табору, керівника та інших представників, які перевіряють готовність табору відпочинку з денним перебуванням дітей, про що складається відповідний акт.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора